WYCIECZKI

KAJAKI

Dla osób wypoczywających w „Domwlesie”  proponujemy aktywną formę wypoczynku w postaci spływów kajakowych. Tereny te z  siecią puszczańskich rzek, kanałów i jezior idealnie nadają się do uprawiania tego rodzaju turystyki. Kajak pozwala nam zgłębić najdziksze, najatrakcyjniejsze  przyrodniczo obszary, jednocześnie poprawiając naszą formę fizyczną.

Oferujemy Państwu:

 • jednodniowy spływ Rospudą w jej najpiękniejszym odcinku (DOLINA ROSPUDY),
 • jednodniowy spływ Czarną Hańczą,
 • trasa rzeką Blizną z „Domwlesie” przez rzekę Rospudę, jezioro Rospudę, jez. Necko do Augustowa,
 • jednodniowy spływ Biebrzą w Biebrzańskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem rezerwatu „Czerwone Bagno”,
 • trasa Kanału Augustowskiego ze śluzowaniem w dwukomorowej śluzie Paniewo oraz jezioro Mikaszewo, Krzywe, Paniewo,
 • jednodniowy spływ rzeką Niemen w jej  najpiękniejszych przełomach na Litwie, ze zwiedzaniem Góry Zamkowej w Mereczu,
 • jednodniowy spływ rzeką Ułą i Mereczanką na Litwie,
 • trasa po jeziorze Wigry ze zwiedzaniem Klasztoru Kamedulskiego w Wigrach, Wigierski park Narodowy.

      Spływy na życzenie klienta pod opieką przewodnika. Pełna obsługa.

Rowery 
Okolice te są wprost stworzone do turystyki rowerowej. Setki kilometrów leśnych dróg, ścieżek, urozmaicony krajobraz, brak ruchu samochodowego, atrakcje historyczne, architektoniczne, przyrodnicze,  są dostępne z roweru.
 

Proponujemy następujące trasy:

 • szlak po Wigierskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem Klasztoru Kamedulskiego w Wigrach, trasy dydaktyczne, rezerwaty leśne, kapiele   w jeziorach,
 • szlak Puszczy Augustowskiej, prowadzący przez odludne uroczyska, rezerwaty, bagna, wzdłuż pięknych jezior, torfowisk, rzek,  zapomniane powstańcze mogiły, dzika przyroda,
 • szlak po Suwalskim Parku Krajobrazowym, to tam kręcono najpiękniejsze ujęcia do Pana Tadeusza, Doliny Issy, są to nasze „nizinne beskidy”,  krajobraz typowy   dla   pogórza,  ukształtowany  przez lodowiec. Znajduje  się tu  najgłębsze  w Polsce  jezioro  Hańcza    (kąpiel w programie), widoki są tak urzekające, że nie można tego miejsca pominąć. Mnóstwo tu starych grodzisk, kurhanów, głazowisk, gór. Historia wciąż zdaje się do nas przemawiać,
 • Szlak po Biebrzańskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem najdzikszego w Polsce rezerwatu ścisłego „Czerwone Bagno”, wieże obserwacyjne, kładki wśród bagien, wydmy pośród torfowisk, pierwotna przyroda.

   Pełna obsługa, przewodnik, transport.

Statek gondola katamran

Jeżeli cenią Panstwo wygodę, a jednocześnie dziką przyrodę, proponuję rejsy na zamówienie gondolą. Dostępne trasy:

 • Augustów, jezioro Necko, jezioro Rospuda, rzeka Rospuda—Dolina Rospudy,
 • Augustów, jezioro Necko,  jezioro Białe, jezioro Studzieniczne (zwiedzanie miejsca kultu na wyspie), śluza w Swobodzie na Kanale Augustowskim,
 • całodniowy rejs  z Augustowa, jezioro Necko, Jezioro Białe, jezioro Studzieniczne, 3 śluzowania na Kanale Augustowskim, jezioro Gorczyckie, jezioro Orle, jezioro Paniewo, jezioro Krzywe (tą trasą przepłynął Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski), zapewniony obiad na trasie.

Możliwość konfigurowania trasy według życzenia, z ogniskiem, kąpielą w jeziorze, itp.)

LITWA WILNO DRUKIENNIKI
Domwlesie znajduje się na pograniczu litewsko-polskim. Litwa oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Największą z nich jest miasto Wilno. Proponujemy państwu skorzystanie z okazji (niewielka odległość od Wilna) i wyjazd na jednodniową wycieczkę po Wilnie.
Proponujemy również jednodniowy wypad do pobliskich Druskiennik na Litwie, słynnego uzdrowiska, w którym lubił przebywać Józef Piłsudzki. Obecnie znajdują się tam dwa obiekty godne dwiedzenia. Jeden z nich to Aqua Park z mnóstwem atrakcji, szczególnie w okresie jesienno – zimowym (strefa łaźni). Drugim obiektem jest Snow Arena, miejsce w którym nawet latem pozjeżdżamy sobie na nartach (kryty stok całoroczny).