Domwlesie - gospodarstwo agroturystyczne

Kajaki

Dla osób wypoczywających w „Domwlesie”  proponujemy aktywną formę wypoczynku w postaci spływów kajakowych. Tereny te z  siecią puszczańskich rzek, kanałów i jezior idealnie nadają się do uprawiania tego rodzaju turystyki. Kajak pozwala nam zgłębić najdziksze, najatrakcyjniejsze  przyrodniczo obszary, jednocześnie poprawiając naszą formę fizyczną.

Oferujemy Państwu:

· jednodniowy spływ Rospudą w jej najpiękniejszym odcinku (DOLINA ROSPUDY),

· jednodniowy spływ Czarną Hańczą,

· trasa rzeką Blizną z „Domwlesie” przez rzekę Rospudę, jezioro Rospudę, jez. Necko do Augustowa,

· jednodniowy spływ Biebrzą w Biebrzańskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem rezerwatu „Czerwone Bagno”,

· trasa Kanału Augustowskiego ze śluzowaniem w dwukomorowej śluzie Paniewo oraz jezioro Mikaszewo, Krzywe, Paniewo,

· jednodniowy spływ rzeką Niemen w jej  najpiękniejszych przełomach na Litwie, ze zwiedzaniem Góry Zamkowej w Mereczu,

· jednodniowy spływ rzeką Ułą i Mereczanką na Litwie,

· trasa po jeziorze Wigry ze zwiedzaniem Klasztoru Kamedulskiego w Wigrach, Wigierski park Narodowy.

 

Spływy na życzenie klienta pod opieką przewodnika. Pełna obsługa.


Rowery

 Okolice te są wprost stworzone do turystyki rowerowej. Setki kilometrów leśnych dróg, ścieżek, urozmaicony krajobraz, brak ruchu samochodowego, atrakcje historyczne, architektoniczne, przyrodnicze,  są dostępne z roweru.

 

Proponujemy następujące trasy:

· szlak po Wigierskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem Klasztoru Kamedulskiego w Wigrach, trasy dydaktyczne, rezerwaty leśne, kapiele w jeziorach,

· szlak Puszczy Augustowskiej, prowadzący przez odludne uroczyska, rezerwaty, bagna, wzdłuż pięknych jezior, torfowisk, rzek,  zapomniane powstańcze mogiły, dzika przyroda,

· szlak po Suwalskim Parku Krajobrazowym, to tam kręcono najpiękniejsze ujęcia do Pana Tadeusza, Doliny Issy, są to nasze „nizinne beskidy”, krajobraz typowy dla pogórza, ukształtowany przez lodowiec. Znajduje się tu najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza (kąpiel w programie), widoki są tak urzekające, że nie można tego miejsca pominąć. Mnóstwo tu starych grodzisk, kurhanów, głazowisk, gór. Historia wciąż zdaje się do nas przemawiać,

· Szlak po Biebrzańskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem najdzikszego w Polsce rezerwatu ścisłego „Czerwone Bagno”, wieże obserwacyjne, kładki wśród bagien, wydmy pośród torfowisk, pierwotna przyroda.

 

 Pełna obsługa, przewodnik, transport.

Narty

Położenie "Domuwlesie" wśród lasów i jezior powoduje, że tereny te idealnie nadają się do uprawiania narciarstwa biegowego. Labirynty leśnych dróg w miejscach gdzie nie jest prowadzona gospodarka leśna stwarza dziesiątki kilometrów tras, po których możemy wędrować całymi rodzinami. Gdyby ktoś nie miał swojego sprzętu, w Augustowie jest wypożyczalnia razem z utrzymywanym torem do jazdy na nartach biegowych.


Gdyby ktoś pragnął większych prędkości to około 40 minut drogi od "Domuwlesie" znajduje się kompleks tras zjazdowych z wyciągami i infrastrukturą turystyczną.
http://www.wosir-szelment.pl/


W okresie wakacyjnym możemy popływać także na nartach wodnych. Do wyboru mamy  holowanie za motorówką lub skorzystanie z pierwszego w Polsce wyciągu nart wodnych w Augustowie nad jeziorem Necko.
















Copyright Domwlesie