Domwlesie - gospodarstwo agroturystyczne

Atrakcje

Co można u nas robić? Przede wszystkim cieszyć się lokalizacją domu w sercu Puszczy Augustowskiej,

wśród lasów, jezior i puszczańskich rzek. Nie opuszczając terenu posesji możemy kąpać się, korzystać z plaży, opalać się, łowić ryby, pływać kajakiem, jeździć na nartach biegowych, grilować, palić ognisko, bawić się z dziećmi na placu zabaw,  obserwować dzikie zwierzęta, korzystać z pięknej sauny tradycyjnej w sezonie jesienno-zimowym lub wiosennym (w okresie letnim ewentualna dostępność uzgadniana jest indywidualnie), mającej swe korzenie w dawnych obyczajach  miejscowej ludności, itp..

Są tu idealne warunki dla miłośników wędkarstwa, fotografowania przyrody, zbierania grzybów, jazdy rowerem w nieznane po leśnych ścieżkach, organizowania kuligów.

10-15 minut od domu leśną dróżką znajduje się oprócz małego jeziorka na działce duże jezioro Długie  pierwszej  klasy czystości wody,  wyśmienite do kąpieli i wędkarstwa (rezerwat). Kajakiem z pod samego domu możemy  dopłynąć na rzekę Rospudę w jej najdziksze rewiry, na augustowskie jeziora. Runo leśne bogate jest w grzyby, jagody i poziomki. Wszystko na wyciagnięcie ręki.

W niedalekiej okolicy znajdują się 2 parki narodowe: Biebrzański i Wigierski Park Narodowy, 2 parki krajobrazowe: Suwalski i Puszczy Rominckiej oraz Dolina Rospudy. Blisko mamy także na pełną atrakcji Litwę. W okresie letnim niedaleki Augustów oferuje liczne koncerty, imprezy kulturalne oraz pozwala skosztować klimatu letnich kurortów z ogródkami piwnymi, pubami i nieskończonymi bulwarami. Żegluga oferuje rejsy statkami po jeziorach i Kanale Augustowskim. Gondole przeniosą Ciebie w głąb urzekającej rzeki Rospuda.

Dla chętnych organizuję jednodniowe wycieczki do Wilna busem z przewodnikiem, spływy kajakowe po Rospudzie, Czarnej Hańczy, Bliźnie, po litewskich rzekach (Niemen, Uła, Mereczanka), wycieczki rowerowe po Biebrzańskim i Wigierskim Parku Narodowym,  Puszczy Augustowskiej i Suwalskim Parku Krajobrazowym z przewodnikiem lub bez.

Na miejscu można wypożyczyć rowery i  kajaki. Cennik ustalany jest indywidualnie.

Copyright Domwlesie